8 / 100

جرایم رایانه ای

 

 

جهت مشاوره تلفنی با مدیریت و وکلا

تلفن ها

تلفن همراه:          ۰۹۱۵۳۱۶۸۰۲۶

تلفن همراه:          ۰۹۱۵۴۱۲۸۰۲۶

تلفن ثابت:          ۰۵۱۳۸۴۷۶۷۶۷

جرایم رایانه ای

در حوزه فضای مجازی، پرونده‌­های متعددی روزانه مطرح می­‌شوند  که به دادسرا و پلیس فتا مراجعه می شود جرایمی که مربوط به فضای مجازی می­‌باشد، بسیار وسیع و گسترده است. از کلاهبرداری اینترنتی گرفته تا سرقت و جعل اینترنتی در فضای مجازی قابل تحقق است. بنابراین توصیه میشود مراقب اطلاعات شخصی خود باشید و حواستان را بیشتر جمع کنید تا بزه­‌دیده این جرم نباشید. واقعیت اینست که پرونده‌­های جرایم رایانه‌­ای و رسیدگی به آنها چندان کار راحتی نیست و به‌عبارتی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.
دادیار دادسرا اطلاعات کافی پیرامون جرایم رایانه‌ای دارد. بنابراین نگران نباشید. وقتی به پرونده شما رسیدگی شود و ادله کافی باشد منجر به صادر شدن کیفرخواست می‌شود و در مرحله بعد پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال می­‌شود. در دادگاه هم دوباره به پرونده رسیدگی می­‌شود و دلایل و اظهارات طرفین بررسی شده و در نهایت قاضی اقدام به صدور رای می­‌نماید. برای اجرای رای قطعی مجددا پرونده به دادسرای مربوطه ارجاع می­‌شود.
گاهی در جرایم رایانه‌ای در محلی کشف یا گزارش شود اما محلی که جرم در آن اتفاق افتاده نامعلوم باشد. دراینصورت دادسرایی که جرم رایانه‌ای در آنجا کشف شده است، برای رسیدگی صالح است. ممکن است اصلا محلی که جرم واقع شده تا آخر نامعلوم باشد که در‌اینصورت جای نگرانی نیست و همان دادسرا و دادگاه محل کشف جرم صلاحیت دارد و به پرونده شما رسیدگی خواهد نمود. البته در پرونده‌های کلاهبرداری رایانه‌ای رای وحدت رویه می‌گوید دادگاه و دادسرای محل افتتاح حساب صالح به رسیدگی است.
جهت مشاوره تلفنی با مدیریت و وکلا
تلفن ها
تلفن همراه:          ۰۹۱۵۳۱۶۸۰۲۶
تلفن همراه:          ۰۹۱۵۴۱۲۸۰۲۶
تلفن ثابت:          ۰۵۱۳۸۴۷۶۷۶۷