86 / 100

مشاوره حقوقی

 

 

جهت مشاوره تلفنی با مدیریت و وکلا

تلفن ها

تلفن همراه:          ۰۹۱۵۳۱۶۸۰۲۶

تلفن همراه:          ۰۹۱۵۴۱۲۸۰۲۶

تلفن ثابت:          ۰۵۱۳۸۴۷۶۷۶۷

مشاور حقوقی

وظیفه‌ی اصلی ارائه مشاوره و راهنمایی های حقوقی است.اطلاعات حقوقی در اختیار اشخاص قرار میگیرد، متن قراردادها را تنظیم و بر روند عقد آن‌ها نظارت  دارد. مشاور حقوقی موظف به جمع آوری اطلاعات دقیق درباره ی موضوع و استفاده صحیح از قوانین است. مشاوره حقوقی در امور کیفری و در امور حقوقی مربوط به روابط خصوصی اشخاص نقش مهمی ایفا می‌کند. در امور کاری و اداری، امور مربوط به مهاجرت، امور تجاری و مسائل بین المللی و سایر امور حقوقی و داوری  به اشخاص کمک می کند و به شما وکیل مجرب معرفی مینماید.
به طور کلی مشاوره به معنی همکاری کردن، اخذ رأی و نظر تخصصی دیگران برای انجام کاری، حل مسئله ای، پیشگیری از وقوع حالتی خارج از کنترل و همچنین کنترل شرایط جاری است. اگر مشاوره را به صورت بسته کامل در نظر بگیریم، در نگاهی کلی شامل فرآیندهای مختلفی نظیر مصاحبه کردن، ارزیابی، تدوین راهکار و راهبرد، تحلیل شرایط فعلی و آتی، ارایه راهنمایی و در نهایت شتافتن برای یاری رساندن است.
نیاز به مشاور  در تصور عوام زمانی مطرح می شود که فرد یا سازمان دچار مسئله یا بحرانی شوند، در حالیکه متدلوژی بهره گیری از مشاور، فرآیندی دائمی است که در شرایط مطلوب نیز, نیاز به آن احساس می شود تا سازمان یا فرد، انحراف از معیارهای استاندارد نداشته باشند و به بیراهه نرود.
مشاوره رابطه ای است بین دو فرد که در آن، یکی می کوشد تا دیگری را درک و در حل مسائل سازگاری و انطباقی کمک کند. امروزه بحث مشاوره در حوزه های مختلفی همچون علوم انسانی، فنی، قضایی متدلوژی تولید، خانواده، تحصیل و… به امری بدیهی و الزامی تبدیل شده است.
مشاورین نگاهی سیستمی از خارج به داخل داشته و به مسایل از زاویه دیگری می نگرند که صاحبان مشاغل و یا افراد دارای مسئله های حقوقی و قضایی  به سبب مشغله فکری، ذهنی و همچنین درگیری با عناصر اصلی مسئله، به درستی نمی توانند مشاهدات لازم را داشته، تشخیص و تفکیک لازم را اعمال فرمایند. بنابراین نیاز به مشاور متخصص بطور کامل احساس میشود.
امروزه حرفه مشاوره در کشورهای اروپایی به اوج شکوفایی خود رسیده است به نحوی که هر سازمان یک مشاور ارشد و حداقل چندین مشاور تخصصی در حوزه هایی همچون: مالی، اداری، تولید، بازرگانی، بازاریابی، برند و حتی مشاوره های حقوقی و کیفری و روابط کار و کارفرمایی دارد.
با پیشرفت‌ها و توسعه کشورها پیچیدگی قوانین و مقررات افراد جهت دفاع از حق خود یا پیگیری مطالبات قانونی خود از افراد، شرکت‌ها و یا سازمان‌های دولتی و غیره، نیازمند دریافت مشاوره از کارشناسان و مشاوران حقوقی می‌باشند  عرصه مشاور حقوقی تحصیلاتی خاص نیاز است . کارشناس یا مشاور حقوقی معمولا فارغ التحصیلان و یا قضات بازنشسته و وکلایی هستند که به صورت تخصصی به اشخاص حقیقی و حقوقی، مشاوره حقوقی می‌دهند.
مهم‌ترین وظابف مشاور حقوقی در خصوص مشاوره قراردادها است مشاور حقوقی وظیفه‌ تهیه‌ پیش‌نویس‌های قراردادی را بر عهده دارد و  مشاوره در دعاوی  حقوقی و کیفری اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در مدت حیات خود،  بعضا درگیر دعاوی گوناگونی  میشوند که در این دعاوی یا نقش خواهان (طرح‌کننده‌ دعوا) را دارند یا نقش خوانده (کسی که دعوایی علیه او طرح شده است) و اشخاص در اینگونه موارد با عقد قرارداد با وکیل دادگستری یا مشاورین حقوقی خود بهره می‌برند تا لوایح موردنیاز را تهیه نمایند.
مشاور حقوقی با نماینده حقوقی متفاوت است چرا که نماینده‌ حقوقی در شرکت یا سازمانی دولتی استخدام شده و بیش از دو سال برای آن سازمان کار باید کرده باشد. در این صورت بدون داشتن پروانه‌ وکالت نیز می‌تواند به‌عنوان نماینده‌ حقوقی در دعاوی آن شرکت یا سازمان حاضر شود و تا حدی نقش وکیل را ایفا خواهد کرد.
مشاور حقوقی در صورت داشتن پروانه می‌تواند به‌عنوان وکیل اشخاص در دعاوی حضور داشته باشد؛ درحالی‌که نماینده‌ حقوقی نیازی به پروانه  وکالت ندارد و تنها با ارائه‌ معرفی‌نامه‌ای از شرکت یا سازمان مربوطه  می‌تواند در دادگاه شرکت کند.
مهمترین وظائف مشاور و وکیل دادگستری
1- ارائه مشاوره در انجام امور حقوقی مربوط به انواع مناقصه‌ها، مزایده‌ها.
2- بررسی و تنظیم اطلاعات لازم برای تهیه قوانین، اساسنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و غیره.
3- انجام کارهای مربوط به ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال شرکت‌ها و غیره.
می‌توان بیان داشت که مشاور به‌عنوان یک «متخصص» با ارائه خدمات در کنار ما خواهد بود. با ما  هم‌فکری کرده و نتیجه تصمیمات خود را در اختیار مان  قرار می‌دهد؛ در ادامه با نقش «تسهیل‌گر» با ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم و در قالب ارائه خدمات حرفه‌ای، افراد و سازمان ها را قادر به حل ریشه‌ای مشکلات خود می‌نماید. اما باید به این مهم توجه کرد که پیشنهادات و اقدامات مشاوران در نهایت باید در  تصمیم‌سازی درست و به‌هنگام، بهره‌مندی از دانش روز، تخصص، تجربه و ارتباطات موثر مشاور در ترغیب سازمان‌ها و مسائل  حقوقی افراد اثرگذار بوده و آن‌چه در نهایت برای مشاوران ارزش‌افزوده و مزیت رقابتی ایجاد خواهد کرد بهره‌گیری از نوآوری و خلاقیت برای توسعه ، کاهش زمان، کاهش هزینه و توسعه فرهنگ در سازمانها با هدف ارائه راه‌حل برای رفع مشکلات قضایی خواهد بود.

لیست و ادرس محاکم و دفاتر خدمات قضایی

جهت مشاوره تلفنی با مدیریت و وکلا
تلفن ها
تلفن همراه:          ۰۹۱۵۳۱۶۸۰۲۶
تلفن همراه:          ۰۹۱۵۴۱۲۸۰۲۶
تلفن ثابت:          ۰۵۱۳۸۴۷۶۷۶۷

مشاور مالی

مشاور مالی نقش بسیار حیاتی در یک مجموعه دارد.مسیر موفیقت افراد بزرگ در حیطه مالی نه سرمایه زیاد بلکه نوع سرمایه گذاری است که انجام داده اند و انتخاب درست در این زمینه جز با مشورت کردن با مشاوران مالی  و حقوقی متخصص و خبره به دست  نخواهد امد.
اگر تصمیم به خرید خانه ای یا یک ملک با موقعیت  مناسب یا قصد تحصیل در دانشگاه برای آینده خود دارید، یا نیاز به مشاوره مالی و حقوقی در جهت برنامه ریزی های مالی خود در آینده ای نزدیک هستید نیازمند یک مشاور متخصص خواهید بود.
مشاور متخصص مدیریت منابع و مصارف یک شرکت یا سازمان یا ارگان را بعهده دارد.
با شناسایی دقیق کلیه هزینه ها طوری آنها را مدیریت میکند که هزینه های غیر ضروری بدون اینکه خللی در کیفیت محصول پیش بیاید حذف و کم شده و از این طریق بهای تمام شده تولیدات شرکت کاهش و با حفظ کیفیت لازم بتواند در بازارهای رقابتی علاوه بر حفظ مشتریان قبلی، مشتریان جدیدی نیز کسب کند.
 مشاور مالی موفق می تواند این اطمینان را به مدیران شرکت بدهد که صورتهای مالی تهیه شده کاملا منطبق با قوانین و مقررات مربوطه (از قبیل قانون مالیات ها، قوانین کشوری، قانون بیمه و… و استانداردهای حسابداری) بوده تا شرکت مشمول هزینه های متحمله ناشی از عدم رعایت قوانین مذکور نگردد.
مشاور مالی از طریق دانش و تجربه خود به مدیران شرکت کمک می کند تا با حداقل کردن هزینه و حداکثر کردن درآمد سهامداران، بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.
ایده خوبی است که در صورت مواجهه با تغییرات یا رویدادهای مهم زندگی، از مشاور مالی مشاوره بگیرید. ازدواج، داشتن فرزند یا تغییر شغل می تواند پیامدهای جدی برای امور مالی شما داشته باشد. صحبت با یک متخصص می تواند به شما کمک کند این تغییرات را پیش ببرید و برنامه کلی مالی خود را تعدیل کنید.
مشاوران مالی باید از الزامات قانونی و نظارتی آگاهی داشته باشند. تغییرات در قوانین، اعلامیه های حسابداری و مالیات می تواند تأثیر قابل توجهی بر وضعیت مالی یک سازمان و نحوه مدیریت امور مالی آن داشته باشد. بنابراین، مشاوران مالی باید از شرایط نظارتی برای کارفرمایان خود مطلع باشند.
مشاوران مالی با شرکتها یا افراد همکاری می کنند تا با ارائه اطلاعات و راهنمایی در مورد موضوعاتی که شامل مالیات، سرمایه گذاری و تصمیمات بیمه ای می شود، برای آینده مالی خود برنامه ریزی کنند. این مشاوران که اغلب مشاوران مالی نامیده می شوند، برای ارائه مشاوره های شخصی با مشتریان همکاری می کنند. مشاور مالی همچنین می توانند خرید و فروش سهام و اوراق قرضه را برای مشتریان خود هدایت کنند. برخی از مشاوران مالی برای شرکت های مشاوره ای کار می کنند که بر نیازهای مالی مشاغل یا صنایع خاص تمرکز می کنند.
مشاور مالی یک متخصص مالی است که در مورد امور مالی یک فرد یا نهاد سازمانی  مشاوره ارائه می دهد. مشاوران مالی می توانند با ارائه  روش هایی برای ایجاد ثروت بیشتر، کاهش هزینه ها یا حذف بدهی ها، به افراد و شرکت ها کمک کنند تا زودتر به اهداف مالی خود برسند.
شما نیاز به یک متخصص برای تشخیص وضعیت واقعی مالی خود دارید. این متخصص می تواند یک مشاور مالی باشد که به شما مشاوره مالی ارائه می دهد.
 بهترین مشاور مالی کسی است که بتواند شما را درک کند و  بتوانید به او اعتماد کنید و با او خوب کار کنید. مشاور مالی شما نیز کسی است که می داند در مواجهه با چالش ها و از دست دادن فرصت ها چگونه باید رفتار کرد و هدف او این است که به شما کمک کند تا پتانسیل بهتری برای به حداکثر رساندن بازده و افزایش سرمایه خود فراهم نمایید.

لیست و ادرس محاکم و دفاتر خدمات الکترنیک قضایی

جهت مشاوره های حقوقی در امور مالی خود وشرکت خودبا مدیریت و وکیل پایه یک موسسه تماس بگیرید.
مشاور مالی

مشاوره در امور خانواده

در زندگی زناشویی یا ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. همچنین اگر مشکلی نیز وجود نداشته باشد می توان مدیریت بهتر را در دستور کار قرار داد. این مورد یکی از راهکارهای مدیریت و دستیابی به رندگی بهتر در زندگی مشترک است. با مشورت گرفتن از مشاوره خانواده  خدمات زیر قابل ارائه است :
1-مشاوره خانواده به منظور همسرداری و رابطه بهتر و تربیت فرزند
2-حل اختلافات ، خیانت همسر و مشاوره طلاق
3- کنترل خشم و مهارتهای ارتباطی، اعتماد به نفس
4- مهارتهای نه گفتن و ابراز وجود
خیانت زناشویی زندگی عاطفی هر زوجی  را به آشوب می کشاند . تغییر  احساسات و پرخاشگری های مشکل ساز و به طور کلی به وجود آمدن  احساسات منفی بعد از خیانت شامل سردرگمی ، بلاتکلیفی از آینده ، نگرانی درباره رابطه زناشویی ، اینده فرزندان اسیب های روانی و خشم و… را می توان دید .
بدین صورت امار طلاق رو به افزایش است و والدین و کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد . مشاوره پیش از طلاق برای زوجین در جهت تصمیم درست الزامی است چون ممکن است زوجین از روی عصبانیت و یا تصمیم عجولانه اقدام کنند و این در صورتی است که اگر با یک متخصص و مشاور خبره مشورت کنند راه حل های بهتری در جهت حفظ زندگی مشترک ارائه میشود . امر  طلاق خانواده را آشفته می کند و طبق مطالعات انجام شده در خصوص مشاوره خانواده ، نشان داده است  که طلاق و جدایی نیز با بسیاری از احساسات منفی از قبیل احساس عجز و ناتوانی ، غم ، استرس و ترس همراه است نیازمند کمک گرفتن از یک متخصص در این زمینه خواهد بود و برای پشت سر گذاشتن مشکلات طلاق و نقش بچه ها و وضعیت ایجاد شده بعد از طلاق و به عبارتی کنار آمدن با این مشکل شرکت در جلسات مشاوره مرکز مشاوره خانواده سودمند خواهد بود.
 مشکلات زناشویی به چند دسته اصلی مشکلات عاطفی، مشکلات جنسی، مشکلات اخلاقی رفتاری و مشکلات خانوادگی تقسیم می شود.
تاثیر گذارترین مسئله میان زن و شوهر، طلاق عاطفی است. طلاق عاطفی به این معنی است که روابط میان زن و شوهر به بدترین شکل ممکن رسیده است و دو نفر فقط کنار یکدیگر زندگی می کنند. محبت، صحبت کردن، تلاش و رابطه جنسی میان زن و شوهر بسیار کم می شود و در نهایت طلاق عاطفی شکل می گیرد.
مهم ترین دلایلی  طلاق عاطفی 
نداشتن تفاهم میان زن و شوهر  صحبت نکردن در مورد آن
توجه نکردن به نیاز های فرد مقابل
محبت نکردن و نادیده گرفتن تلاش های فرد مقابل در زندگی مشترک
فشار اقتصادی و عدم درک موقعیت فرد مقابل و ناسازگاری بیش از حد
توقع بیش از حد زوجین از یکدیگر و همچنین خیانت زن و مرد به یکدیگر
دعواهای پیاپی و عدم توانایی در حل مسائل و مشکلات
در بدترین شرایط ممکن هم باشید، قطعا مشاوره پاسخی برای برخی از مشکلات شما خواهد داشت.  حتی در صورتی که حس نیاز به یک مشاوره را ندارید، چند وقت یکبار به یک مشاور و وکیل خوب مراجعه کنید. گاهی  زوجین احساس خوشبختی دارند و از زندگی خود راضی هستند اما مشکلات کوچکی را حس می کنند و از بیان آن ها خودداری می کنند. چنین مشکلاتی ممکن است بعد ها منجر به مسائل بزرگتر شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه روابط خوبتان، رنگ سردی به خود بگیرد، برای پیدا کردن اطمینان خاطر به یک مشاوره خانواده و وکیل خوب مراجعه کنید.

لیست و ادرس دفاتر و محاکم قضایی

جهت مشاوره با مدیریت و وکلای پایه یک موسسه با شماره های زیر تماس بگیرید:

09153168024

09154128026

05138476767

مشاوره طلاق